Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης

Την περασμένη Πέμπτη 22-11-2012 οι μαθητές και οι μαθήτριες του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σοφάδων είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν και να απολαύσουν μια ωραία παράσταση από το θέατρο «Όψεις», στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Σοφάδων, μετά από πρόσκληση του Σχολείου.

Το έργο «Ο μικρός πρίγκηπας» του Εξιπερύ συνεπήρε τα παιδιά και κατά τη διάρκεια της παράστασης υπήρξε μια αμφίδρομη σχέση επικοινωνίας μεταξύ ηθοποιών και παιδιών ? θεατών.

Οι μικροί μαθητές εντυπωσιάστηκαν από την ερμηνεία, τα υπέροχα σκηνικά και κοστούμια, παίρνοντας ταυτόχρονα τα μηνύματα του έργου που είναι πάντα επίκαιρα. Με το θερμό χειροκρότημα και την ενεργό συμμετοχή τους έδειξαν την ικανοποίησή τους για την παράσταση.
  Ο Διευθυντής του Σχολείου Σωτήρης Αντωνίου και το διδακτικό προσωπικό εκφράζουν τις ευχαριστίες τους προς το θέατρο «Όψεις» για την ανταπόκριση στην πρόσκληση.